درخواست و پیگیری اجرا


 نورپردازی نما - تعویض لامپهای نما

اصول و ضوابط نورپردازی نما چیست؟

نورپردازی نما همانند شستشوی نما  یکی از مهمترین بخشها در زیبایی نمای ساختمان محسوب می شود که از جایگاه ویژهای برخوردار میباشد در واقع نمایساختمان اولین عامل ارتباط افراد با ساختمان میباشد که میبایستی در حین طراحی نما به نمای شب و روز توجه نماییم .
اولین نکته در نورپردازی نمای ساختمان توجه به رنگ و شدت نورها میباشد چراکه با چشم انسان باید هماهنگی داشته باشد و ازار دهنده نباشد تا از دیدن بنا خودداری نماید.
مسئله دیگر  است که نورها نباید به داخل ساختمان بیایند زیرا باعث رنجش ساکنین اپارتمان میشوند و اما نکته دیگر این است که منبع نور نباید جز در موارد خاص دیده شود.
نورپردازی باید هدفمند باشد و باعث زیباییش هرچه بیشتر بنا شود هماهنگی رنگ نورها با رنگ متریال های انتخاب شده ،یکی از مهمترین مواردی است که باید درهنگام برنامه ریزی برای نورپردازی به ان توجه کرد.
همچنین به این نکته نیز باید توجه کرد که کدام جنبه معماری میبایستی مورد تاکید قرار گیرد یکی دیگر از ظوابط در مورد نورپردازی نمای ساختمان در مورد هماهنگی با محیط اطراف و ارایش دیواره های صاف  یکدست در تناسب با ابنیه مجاور میباشد .انواع نورپردازی نما :

 دارای سه نوع خشن - یکدست و از داخل و بیرون را نام برد . در روش خشن همانگونه که از اسمش مشخص است برای برجسته کردن عناصر معماری نمای ساختمان استفاده میکنیم.
از معایب این روش این است که نمیتوانیم سطح وسیعی از نما را روشن نماییم.
در روش یکدست  میتوان سطح وسیعی از نما را  روشن نماییم.امروزه کاهش مصرف برق  و انرژی در نورپردازی بسیار دارای اهمیت میباشد و برای این منظور به جای پر کردن چراغ در کل نما ، قسمتی از نما را نصب مینماییم  تا بیشتر  در نظر مردم جلب توجه نماید. و تاثیر مثبتی بر دید نما بگذارد.
 
 
خدمات دیگر :
پیچ و رولپلاک نما
رنگ امیزی نما
 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

mobile     ارتباط مستقیم