درخواست و پیگیری اجرا

کفسابی و سنگسابی

کفسابی یکی دیگر از خدمات شرکت مهندسی لوتوس میباشد و توسط افراد با تجربه و متخصص که سالیان متوالی در زمینه کفسابی و یا سنگ سابی  انواع سنگ ها شامل موزائیک ، گرانیت ، مرمریت و تراورتن فعالیت داشته اند انجام میشود .
تیم کاری شرکت لوتوس با سابقه طولانی مدت و با انجام انواع پروژه های سنگ سابی که شامل مکان های دولتی و مسکونی ، هتل ها و رستوران ها و ساختمان های تجاری و اداری می باشد سعی در جلب رضایت مشتری می نماید تا تمامی خدمات خود را  به بهترین شکل ممکن در تمامی سطح تهران و کرج به مشتریان عزیز ارائه دهد .
کفسابی چیست ؟

هدف از  کفسابی ،صیقلی کردن  و ایجاد سطحی براق و درخشان میباشد ، که این امر با برداشتن یک یا چند لایه به اندازه ۱تا ۵ میلیمتر از سطح سنگ و زدودن جرم و الودگی انجام میشود .ِ
انجام کفسابی با استفاده از ساب های مختلف اجرا می شود تا سطح مورد نظر صیقلی شده و شفافیت و حالت ششه ای پیدا کند در واقع در هر مرحله سطح سنگ پرداخت تر شده و به ان درخش مورد نظر نزدیک تر می شود .

به چه علت سنگ های کف را بایستی کفسابی نماییم‌؟

۱-از جمله علت های مهم سنگسابی زیباتر نشان دادن جلوه سنگ کف که جهت اجرای ان هزینه های زیادی صرف شده است و لذا در صورتی که اقدام به ساب زدن و صیقل دادن سنگ های کف ننمایم بعد از مدتی جرم و الودگی در سطح سنگ نفوذ کرده و علاوه زیبایی ان موجب می شود که پستی و بلندی های در ان ایجاد شود.
۲-پرکردن فضای خالی بین دو سنگ با استفاده از کفسابی و بندکشی. که موجب میشود سنگ های کف دچار لق شدن نشوند . و همچنین تمیز کردن انها راحت تر شود .
 

در چه سطوحی میتوانیم از دستگاه کفساب استفاده کنیم؟

ساب زدن انواع کفها از جمله : کفهای سرامیکی - بتنی -موزاییکی و همچنین ساب زدن  انواع سنگها :
سنگ مرمر - گرانیت -تراورتن و..... میباشد.
کفسابی سرامیک :
برای نظافت و ساب زنی کف های سرامیکی میتوان ازدستگاه کفساب استفاده نماییم .
به علت جساسیت بالای سرامیک میبایستی که از ابزارها و ساب های مخصوص استفاده نماییم و در صورتی که از ساب های زبر استفاده شود موجب میشود که سرامیک جلای خود را از دست بدهد

چرا به کفسابی سنگ نیاز داریم؟

۱-تثبیت جرم و الودگی و یا ریخته شدن مصالح ساختمانی بر روی سطح که به اسانی تمیز نمیشود.
۲-براق  کردن و زیبا جلوه دادن سنگ فرش ساختمان های مسکونی ،اداری. هتل ها،بیمارستان ها که با هزینه زیادی اجرا شده است.
 در صورت عدم سنگسابی در مدت طولانی رسوبات و الودگی بر سطح سنگ فرش افزایش میابد و باعث ایجاد پستی و بلندی و عدم هم تراز بودن سنگهای کف با یکدیگر میشود.
برای برطرف کردن این پستی و بلندی ها  متناسب با شرایط محیط و برق موجود نیاز به  دستگاه کفساب با موتور سه فاز و یا تک فاز میباشیم .
۳-اسیب دیدگی سطح و یا خالی شدن بند بین سنگهای کف:در صورتی که قسمتی از سطح کف لب پر و یا پریده شده باشد تا حد ممکن با سنگسابی برطرف مینماییم و در صورتی که بصورت کامل تصحیح نشد با بتونه مخصوص و بند کشی رفع شده و باعث یکدست شدن سطح میگردد.

فواید و مزایای کفسابی

۱-صاف و یکدست شدن پستی بلندهای کف ساختمان بعد از اتمام سنگسابی .
۲-پر کردن درزها و بندکش بین سنگهای کف با بتونه  و رزین -
۳-افزایش دوام و عمر و کیفیت سنگ ،چرا که در این عملیات تمامی عیب و ایراد های کف سنگ
رفع میشود و باعث ایجاد شفافیت بالا بعد از ساب زنی میشود.
۴-براق و درخشان کردن سنگها بعد از اتمام کار که موجب میشود سنگ کف زیبایی منحصر به فردی داشته باشد و به حالت اول خود  و حتی بهتر از ان برگردد.
۵- بالا رفتن کیفیت و شفافیت  سنگ بعد از کفسابی .
۶- احساس لذت بردن و شادابی از محیطی که در انجا ساکن و یا شاغل هستیم به علت سطحی صاف ،براق و درخشان .
برای اجرای کفسابی و سنگسابی از چه دستگاهایی میتوانیم استفاده کنیم ؟
۱-دستگاه کفسابی سه فاز که نسبت به دستگاه تک فاز دارای قدرت بیشتری می باشد و لذا اجرای عملیات کفسابی  را راحت تر انجام داده  و پرداخت سنگ با کیفیت بالاتر و تمیز تر صورت می پذیرد.
۲- دستگاه کفسابی تک فاز  که همان طور از اسم ان مشخص است با برق شهری کار میکند ولی قدرت و سرعت ان نسبت به دستگاه سه فاز کمتر میباشد.
۳-دستگاه ساب زنی مخصوص پله های ساختمان نیز با برق تک فاز کار میکند که با دو میله ثابت ولی در عین حال چرخشی عملیات ساب زدن پله هارا انجام میدهد .
۴-دستگاه ساب زنی مخصوص دیواره ها که بصورت دستی اجرا میشود .
شرکت لوتوس مجری خدمات کفسابی و شستشوی نمای ساختمان می باشد.
از جمله خدمات کار در ارتفاع که توسط شرکت لوتوس ارئه می شود شامل:
نماشویی - رنگ امیزی نما - پیچ و رولپلاک سنگ نما - نانو و رزین سنگ نما - بستن درز انقطاع  - چسب پلی یورتان و صدها خدمات دیگر
 
 
 
 
 
 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

mobile     ارتباط مستقیم